Muzyczny hołd dla Jędrusiów # 3 w Mielcu

by MHDJ

Plakat_na_stroneZapraszamy na trzecią edycję wydarzenia kulturalnego pod nazwą Muzyczny hołd dla Jędrusiów, które jak co roku odbędzie się w Mielcu. Tym razem będziemy gościć artystów wykonujących muzykę z gatunku hip-hop.

Mieleckiej publiczności w swoim programie autorskim zaprezentuje się Karat (Napalm Grupa), który niedawno wydał swój solowy krążek. Mając na uwadze szczytny cel inicjatywy, polegający na oddaniu szacunku zasłużonym dla Mielca żołnierzom z oddziału Jędrusie, w repertuarze koncertu przewidziano utwory o wydźwięku patriotycznym. Z tych samych powodów, jak i z pobudek prozdrowotnych, obowiązuje całkowity zakaz spożywania na występie alkoholu, palenia papierosów czy stosowania innych używek. Osoby pod wpływem nie będą wpuszczane. Wstęp jest płatny i wynosi 10 zł od osoby.

Muzyczny hołd dla Jędrusiów zyskuje już sobie pomału renomę i stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Mielca. Jego rangę z pewnością podnoszą walory nie tyle kulturalne, co edukacyjne. Cel jest jasny od samego początku – za pośrednictwem muzyki przekazywać wiedzę i patriotyczny kanon wartości wychowawczych, jak i również skłaniać do niezależnego myślenia. Stąd Muzyczny hołd dla Jędrusiów posiada w pewnym stopniu wydźwięk kontrkulturowy, gdyż prezentowane za jego pośrednictwem treści stanowią przeciwwagę dla popkulturowej muzyki powszechnej, z reguły pozbawionej jakiegokolwiek przekazu.

Muzyczny hołd dla Jędrusiów – edycja trzecia

Data: 7 lutego (sobota)

Godzina: 17.00

Miejsce: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, al. Niepodległości 7 / Sala nr 1

Wstęp: 10 zł

Informacje koncertowe: www.jedrusie.wordpress.com

Patronat medialny: www.spoleczni.net

Zobacz również:

Muzyczny hołd dla Jędrusiów – edycja pierwsza (wideo)

Muzyczny hołd dla Jędrusiów – edycja druga (wideo)

Wywiad ze Stefanem Świerczkiem ps. Lew (wideo) 

Mielczanie.wordpress.com

Reklamy